Gerçek Saç Peruk Bakımı Nasıl Yapılır?

Gerçek Saç Peruk Bakımı Nasıl Yapılır?

20 Mart 2019

Gerçek Saç Peruk önce geniş dişli bir fırça ile taranmalıdır. Taranmamış saçın yıkanması onun dolaşmasına sebep olabilir.

Gerçek Saç Peruk yıkamak için bir kovaya ılık su hazırlayın ve peruğunuzu daldırıp çıkarın. Bu işlemi her yapışınızda elinizle yukarıdan aşağıya doğru yavaşça sıvazlayın ve aynı işlemi birkaç kere tekrarlayın. Gerekirse bir süre şampuanlı suyun içinde bekletebilirsiniz.

Daha sonra peruğunuzun uç kısımlarına saç kremi uygulayıp birkaç dakika beklettikten sonra akan suyun altında durulayın.

Gerçek Saç Peruğunuzu asla çitileyerek yıkamayın. Çitileme saçın dolaşmasına sebep olabilir.

Şampuan ve krem seçerken dikkatli olmalı, hassas yapılı saçlara uygun bir seçim yapmalısınız. Kaliteli bir marka yada tercihen bebe şampuanı kullanabilirsiniz.

Gerçek Saç Peruk tararken hassas davranmalı özellikle uçları kırmadan nazikçe taramalısınız. Unutmayın ki aldığınız saç ne kadar kaliteli de olsa beslenmediği için özel bakım ister. Bunun için Saç Bakım Spreyi Fön Suyu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Gerçek Saç Peruk yıkandıktan sonra bir havlu yardımıyla fazla suyunu sıkın. Daha sonra fön ile kurutup dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Gerçek Saç Peruk muhafaza etmek için mutlaka bir peruk standı satın almalısınız. Böylece peruğunuzun hem şekli bozulmayacak hem de peruk filesinde bozulma olmayacaktır.

 

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.